Tulemas on tootmisaia õppepäevade sari

Koostöös Eesti Permakultuuriühingu ja taastava põllumajanduse eksperdi Stefan Gernerti juhendamisel toimub 30. oktoobril Viljandimaal, Uue-Karistes tootmisaed ehk Market Gardening 4-osalise õppepäevade sarja esimene koolitus.

Tootmisaed funktsioneerib taastava põllumajanduse põhimõttel. Tegu on disainiga, mis võimaldab väga väikesel maa-alal toota endale ja oma perele puhast toitu, panustades selle käigus elurikkuse tagamisse ja maa taastamisse. See püsipeenarde disainlahendus toimib suletud toitainete ringluse põhimõttel, mis muudab välise sisendi peale enda töö minimaalseks. Saadava toodangu hind võib olla potentsiaalselt ka soodne, mis võimaldab luua lisa sissetulekuallika oma peres ja kogukonnas. Õppepäevade juhendajaks on sakslane Stefan Gernert, kes on taastava põllumajanduse konsultant ja praktik. Ta tutvustab tootmisaia printsiipe ja milliseid praktikaid selles väga kõrge saagikusega aias rakendatakse.

Esimesel õppepäeval räägitakse lahti teooria, millele järgneb kosutav taimne lõunasöök. Pärast lõunat läheme vaatleme valmimisjärgus olevat tootmisaeda ja plaanis on lühike praktiline tegevus.

Tootmisaed. Foto Stefan Gernert

Huvi korral võtke ühendust Permakultuuriühingu liikme Jaana Nõuga, tel: 53404090, e-mail: jaananou@gmail.com. Vastuseks saate registreerumislehe ja täpsema info õppepäeva kohta. Esimene grupp on täitunud.

Koolitusel vajaminev kompost tuleb Matogardist.