PDC 2023

Permaculture Design Course (PDC) in Estonia 9-20 September 2023, read in English at EUPN homepage or in Facebook. More info and registration here. Early bird ticket only 900 EUR until 2nd of July 2023. Teachers travel costs are funded by EU Erasmus+.

Meil on suur rõõm teatada harukordsest võimalusest osaleda põhjalikul permakultuuri disaini kursusel Eestis. Registreeru kursusele siin !

Koolitus toimub 9.-20.september 2023

Registreeru soodushinnaga 900 eurot kuni 02.07.2023! Majutus ja toit hinnas!

NB! uus põhi õppepaik: Piisonifarm Lääne -Virumaal

PDC disainitöö näidis

Permakultuuri disaini kursus (PDC) põhineb üle 72-tunnisel rahvusvahelisel õppekaval hõlmates kõiki permakultuuri aspekte, andes osalejatele laialdase arusaama permakultuurist ja kuidas seda oma igapäevaelus rakendada. Peamiseks õppekohaks on Piisonifarm Põlulasas kuid külastame ka teisi kohti, et tutvuda looduslike ehitus- ja permakultuuriliste toimetulekulahendustega. Kursus on enamat kui 12 päeva teoreetilist ja praktilist intensiivõpet, see võib olla elumuutev kogemus.

Teemad

Permakultuuri eetika, põhimõtted, disainivahendid ja protsessid. Ökosüsteemid, suktsessioon, muld ja mulla elustik, süsinikuring. Maastikud, vesi, kliima, mikrokliima, loodusehitus, tehnoloogia, energiaallikad, vesi ja veeringe. Kultuur, kogukonna loomine, sotsiaalsed aspektid, majandus. Toit, taastav põllumajandus, süsiniku jalajälg.

Kursus on interaktiivne ning osalejana saad aktiivselt kaasa lüüa, samuti täidad erinevate teemade käigus väikseid disainiülesandeid. Kursuse viimases osas töötavad osalejad põhjalikuma disaini kallal, mis põhineb füüsilisel alal.

Tutvu inglise keelse PDC õppekavaga Briti permakultuuriühingu kodulehel .

Õpetajad/juhendajad

Kursuse põhiõpetaja on Cathrine Dolleris (Taani), teda toetab mulla teemal Marian Nummert (Eesti) ja loodusehituses Sven Aluste (Eesti). Koolitus toimub valdavalt inglise keeles, võimalik tõlge eesti keelde.

Välisõpetaja Eestisse toomist toetab EU Erasmus+.

Cathrine Dolleris

Cathrine elab Taanis Orø saarel igati läbimõeldud disainiga väikses majapidamises mis on ühtlasi ka LAND-keskus nimega “Kattekærhus”. Ta omab permakultuuris diplomi taset ja magistrikraadi geograafias ning töötab permakultuuri disaineri ja õpetajana. Briti diplomisüsteemis (British diplomasystem) on ta tuutor alates 2014 aastast. Catherine on ka Põhjamaade permakultuuriakadeemia üks asutajatest ( Nordic Permaculture Academy), juhendab lisaks PDC-dele ka permakultuuri õpetajate koolitusi, koordineerib rahvusvahelist LAND-võrgustikku ja Erasmus+ projekte. Tal on oma firma Geoliv, vaata Geoliv.dk .

Marian Nummert

Marian on permakultuuriõpetaja, kirjanik ja disainer kes töötab oma firmas Mariani Permakultuur. Tal, on bakalaureusekraad ökoloogias ja õigusteaduses, õppinud on ta ka pedagoogikat ja okeanograafiat. Tema viimane kirg on muld ja ta on saamas SoilFoodWeb Schooli laboritehnika sertifikaati. Marian läbis ise PDC Geoff Lawtoni käe all 2013. aastal ning on pidanud loenguid ja töötubasid permakultuurist alates 2014. aastast. Marian on üles kasvanud talus aga elab täna koos abikaasa ja 4 lapsega Türil ning on kirglik jagama tarkust mullaelu kohta nii PDC-l kui ka mujal. Lisainfo Mariani kohta: www.marianipermakultuur.ee

Sven Aluste

Sven on spetsialiseerunud keskkonnaharidusele ja loodusehitusele. Ta on EDE sertifitseeritud koolitaja ja omab magistrikraadi telekommunikatsiooni alal. Ta on õppinud ka konserveerimist, restaureerimist ja saviehitust ning harrastab ja tutvustab looduslähedast eluviisi. Praktilisi töötubasid on ta õpetanud alates 2002. Sven jätkab aktiivset haridusalast koostööd partneritega nagu Eestimaaehitus, Gaia Akadeemia jt. Tal on hea meel olla üks PDC loodusehituse, energia ja tehnoloogia teemade juhendaja. Rohkem infot koha ja tema kursuste kohta: https://loodusehituseakadeemia.ee/ ja  https://hobukoolipark.ee/

Osalustasud

Osalustasu sisaldab majutust, toitlustust ja ööbimist. Võimalus valida kolme erineva osalustasu vahel vastavalt oma võimalustele.

900- Varase registreeruja pilet kuni 02.07.2023

1000- tavapilet

1111- toetaja pilet

Peale registreerumist saadame paari tööpäeva jooksul arve deposiidi (250 EUR) või kogusumma tasumiseks vastavalt osaleja soovile.

Registreerumine ja praktiline info

Huvi korral palun registreeru kohe, sest kohtade arv on piiratud ja võid sellest haruldasest võimalusest ilma jääda. Arvesta täispikkade õppepäevadega mis on sisustatud hommikust õhtuni (ca 9:00-21:00).

Koolitust korraldab Eesti Permakultuuriühing.

Küsimuste korral saada e-mail info@permakultuur.ee või helista 5233993 (Ivi), 54539833 (Raili)