Kalender

Siin lehel jagame erinevaid permakultuuriteemalisi ja teemaga haakuvaid üritusi, talguid, koolitusi. EPÜ korraldatavad õppevisiidid on üldjuhul osalejatele tasuta ja registreerida saab saates maili aadressile info@permakultuur.ee (kui pole märgitud teisiti).

Juhatuse korralised koosolekud toimuvad iga kuu esimesel esmaspäeval kl 19:00-21:00 Zoomi vahendusel ja on avatud kõigile liikmetele. Kutse päevakorraga saadetakse liikmetele maili teel päev enne koosolekut. Periooditi on rohkem tööd ja juhatus kohtub igal esmaspäeval.

Vaata ka üritusi, koolitusi mujal Euroopas EUPN kodulehel.

2023

Jaanuar

15.01 kl 10.00-17.00 Tootmisaia koolitus Türi raamatukogus. Juhendaja Stefan Gernert (Saksamaa) räägib tootmisaia planeerimisest ja õpetab, kuidas koostada külviplaani, kuidas alustada, millist sisendit vaja jne.  Loengul on eestikeelne tõlge. Osalustasu 75 EUR (sisaldab lõunat ja kohvi/tee pause). Rohkem infot ja registreerumine siin.

Veebruar

19.02 kl 12:00-16:00 Eesti permakultuuriühingu üldkoosolek Khordongi Ühingu ruumides, aadressil Khordongi, Umbusi küla, 48026, Põltsamaa vald Jõgevamaa, Google Maps link. Liikmetele saadetakse kutse maili teel 05.02.

Märts

04.03 kl 11:00-16:00 Permakultuuri aia kujundamise seminar (osa koolituste seeriast), korraldavad MTÜ Eikellegimaa ja Mükoriisa aiad. Pilet 15 EUR. Registreeru siin.

11.03 kl 10:00-15:00 Seemnefestival Jõgeval, Muru 3, Jõgeva Alevik. EPÜ juhatuse liikmed räägivad permakultuurist.

Aprill

22.04 Permakultuuri aia kujundamise koolitus. Krundi analüüs ja mõõtkava. Vaatlemine ja skitseerimine õues. korraldavad MTÜ Eikellegimaa ja Mükoriisa aiad.

Mai

13.05 Permakultuuri aia kujundamise koolitus Unistused ja probleemid aias. Mulla jälgimine ja mulla loomise töötuba (kompostid, biosüsi jm). Korraldavad MTÜ Eikellegimaa ja Mükoriisa aiad

Mai teine pool (uus kuupäev selgub peagi) Tootmisaia koolitus. Rohkem infot hetkel maili teel: info@permakultuur.ee

20.05 Võilillefestival Kihlepas Pärnumaal

Juuni

08.-21.06 PDC Soomes, Laitikkalas, loe lisa siit

17.06 Permakultuuri aia kujundamise koolitusTsoneerimine. Sissejuhatus toidusalu teemasse. Taimede paljundamise töötuba. Korraldavad MTÜ Eikellegimaa ja Mükoriisa aiad

Juuli

8.07 Permakultuuri aia kujundamise koolitus. Aias asuvad servad/ääred. Pajuvitstest peenraäärte punumise töötuba. Korraldavad MTÜ Eikellegimaa ja Mükoriisa aiad

15.07 Biogaasi tegemise töötuba Soomes, Laitikkalas, loe lisa siit.

15-16.07 Avatud Talude Päev

16.07 kl 10.00-17.00 Tootmisaia koolitus

22.07 Biosöe töötuba Soomes, Laitikkalas, loe lisa siit.

August

12.08 Permakultuuri aia kujundamise koolitus. Aia ruumi ja reljeefi kujundamine. Kõrgusjoonte mõõtmise töötuba. korraldavad MTÜ Eikellegimaa ja Mükoriisa aiad

September

11-24.09 Permakultuuri Disaini koolitus (PDC) 72 tundi, üle pika aja jälle Eestis, õpetajad Cathrine Dolleris Taanist ja Marian Nummert Eestist. Tasuline koolitus, eelregistreerumine ja lisainfo siin.

16.09 Permakultuuri aia kujundamise koolitus. Puude ja teiste taimede paigutus. Puude istutamise töötuba. Korraldavad MTÜ Eikellegimaa ja Mükoriisa aiad

Oktoober

14.10 Permakultuuri aia kujundamise koolitus. Aia kontseptsiooni loomine ja plaani loomine. Seemned ja seened. korraldavad MTÜ Eikellegimaa ja Mükoriisa aiad

November

11.11 Permakultuuri aia kujundamise koolitus. Uute ideede genereerimine ja täpsema plaani loomine. Toidusalu saagi kasutamise töötuba. Korraldavad MTÜ Eikellegimaa ja Mükoriisa aiad

Detsember

9.12 Permakultuuri aia kujundamise koolitus. Tööde esitlused ja arutelu ja tähistamine! Korraldavad MTÜ Eikellegimaa ja Mükoriisa aiad

2022

EPÜ arenguhüpet ettevalmistava KÜSK projekti raames aprillist juuli lõpuni toimuvad igal esmaspäeval kohtumised zoomis või füüsiliselt (vahel pühapäeviti).

21.04 kl 18.00-19.30 Inspiratsiooniõhtu Zoomis. Meile räägib permakultuuriekspert Catherine Dolleris. Teemadeks on Taani permakultuuriühingu töökorraldus, permakultuuri õpetamine , LAND võrgustik jm info mis võiks Eesti permakultuuriühingu arendamisele kaasa aidata. Saada oma osalemissoov mailile info@permakultuur.ee. Loengut rahastab KÜSK.

28.04 kl 18.00-19.30 Inspiratsiooniõhtu nr 2 Zoomis. Meile räägib permakultuuriekspert Catherine Dolleris. Jätkame sealt kus eelmine kord pooleli jäi. Saada oma osalemissoov mailile info@permakultuur.ee . EPÜ arenguhüppeks ettevalmistavat projekti rahastab KÜSK.

30.04 kl 11.00-23.00, biosöe ja peenarde tegemise talgud ja tähistamine lõkke ääres. Mõisaveski,Uue Karitse, Viljandimaa. Rohkem infot ja registreerumine Doodlis või maili teel: raili@permakultuur.ee.

14. -15.Mai EPÜ liikmete Üldkoosolek ja Dragon Dreaming Põlulas. EPÜ arenguhüppeks ettevalmistavat projekti rahastab KÜSK. Kutse ja ajakava saadetakse ühingu liikmetele e-maili teel.

14.-15. mai toimub Lilleorus praktiline koolitus-töötuba kogenud Ukraina permakultuuri praktik Volodymyr Rozum juhendamisel, kes on ühtlasi ka “Rozumi soojade peenarde” tehnika autor. Koolitus on vene keeles, eesti keelse tõlkega. Pilet 80 eurot (40 eurot 1 päev). Käsitletavate teemadest lähemalt ja registreerumine Lilleoru kodulehel.

21-22. Mai toimub Toidusalu festival Võrumaal. Korraldajaks on MTÜ Eikellegimaa ja infot leiab nende kodulehelt.

29.mai kl 13.00 Õppevisiit ja talgud Sakus Harjumaal. Tutvume Reeli Ungersoni permakultuuriprojketiga ja saame osa tema teadmistest ja  töövõtetest läbi praktilise töö. Oslaejatele pakutakse talgusuppi. Aadress: Saku vald, Üksnurme küla, Kristjani. Kohaletuleku juhised: https://goo.gl/maps/dVNcTzGeXYa3Z9LC7

17. juuli kl 12.00-16.30 Kohakülastus Kiige tallu Neemi külas Saaremaal. Noorperemees Indrek näitab meile oma permakultuuriaeda, toidusalu, ometehtud pille ja suurt heinamaa laburinti mille läbimine võtab pool kuni poolteist tundi. Koguneme kl 12-st ja alustame ühise piknikuga, palun võtke midagi näksimist ühisele lauale. Indreku tegemisi sai näha ka maahommikus. Talu asub kohe Mihkel Ranna dendraariumi kõrval. kl 17.00 -18.00 Külastame Reomäe Skiita kloostri aeda ja mesilat. Rohkem infot ja registreerumine ivi@permakultuur.ee, vaata ka üritust Facebookis.

18.juuli kl 11.00 külastame Tiiduniidi pähkliaeda Käesla külas, lõunatame Lümanda söögimajas ja kl 14.00 külastame Tõlluste mõisa ravimtaimeaeda (ekskursioon maksab 2 eurot). Rohkem infot ja registreerumine ivi@permakultuur.ee, vaata ka üritust Facebookis.

31.juuli kl 12.00 (kogunemine 11.45) kohakülastus Kivistiku talukohta, Vahessaare küla, Elva vald, Tartumaa. Alustame taimekollaži töötoaga (1h), osalejate arv on piiratud niiet osaleda soovijad peavad kindlasti eelnevalt registreeruma. Järgneb lõuna ja kohaga tutvumine, fantaasiaküllaste illustratsioonidega näitus “Tavaliste taimede tarkus” ja luulematkarada “Luulerästa sünd”(1km). Orienteeruvalt kl 15.00 suundume Oleviku tallu– taastava põllumajanduse talu Otepää kõrgustikus, Söödi, Vana-Otepää küla, Valgamaa. Tutvume talu elanikega ja selasete töövõtetega, õhtustame ning tähistame KÜSK arenguhüpet ettevalmistava projekti lõpetamist. Nagu ikka palume teil kaasa võtta midagi ühisele lauale. Täpsed asukohad kaardil leiad siit.

4.-7. august Põhjamaade Permakultuurifestival Soomes, Kurki ökokülas. Rohkem infot Facebookist. Piletiga üritus.

24. septembril toimub sügislaat Mihkli talumuuseumisse Saaremaal. Lisaks toimub EPÜ liikmete toel arutelu teemadel permakultuur ja pärandseemned. Rohkem infot Facebookist Mihklilaat Vikil 2022 (facebook.com)

7. oktoober kl 10.00-21.00 IMPACT DAY Põhjala tehases. Impact Day on Baltikumi suurim mõju ja jätkusuutliku ettevõtluse festival mis toob kokku inimesed, kes soovivad tegutseda, et elu meie ümber oleks parem. Rohkem infot ürituse kodulehelt või Facebookist. Piletiga üritus

8. oktoobril toimub Koela talumuuseumis Läänemaal sügislaat, kus EPÜ esindajatel on plaanis kohtuda LAND-keskust luua soovijatega. https://messid.ee/koela-talumuuseumi-sugislaat/ 

15.oktoobril toimub ÖktooberFest Esna mõisas Järvamaal. Tutvustatkse, mis on toimumas kogukondade maastikul, toimuvad loengud ja laat. Rohkem infot Facebookis. Üritus on piletiga. Korraldab Eesti Ökokogukondade Ühendus.

30.oktoober kl 9.45-17.00 Tootmisaia koolitus Viljandimaal. Juhendaja Stefan Gernert (Saksamaa) räägib tootmisaia põhimõttest ja toimimisviisidest. Kuidas alustada, millist sisendit vaja jne.  Loengul on eestikeelne tõlge. Registreeru siin. Osalejate arv on piiratud, osalustasu 75 eurot. Koolitust toetab Matogard. GRUPP ON TÄITUNUD!

2021

Siin jagame erinevaid permakultuuriteemalisi ja teemaga haakuvaid üritusi, talguid, koolitusi. EPÜ korraldatavad õppevisiidid on üldjuhul tasuta. Töötoad Otto Krameri aias toimuvad koostöös Tallinna Linna ja Kristiine Linnaosavalitsusega.

MAI

1.-2. mai Võlumetsa ja toidusalu rajamise talgud Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskuses. Jätk eelmise kevade toidusalude koolitusele mida ka EPÜ kodulehel tutvustasime. Lisainfot siit.

8.mail kl 10.00-16.00 Lilleoru aiatalgud, rohkem infot Lilleoru kodulehel

15. mail kl 13.00-20.00 Peenarde rajamine ja talgud Otto Krameri aias aadressil Keemia 41, Kristiine. Korraldab Eesti Permakultuuriühing (EPÜ). Korraga võib koguneda 10 inimest niiet registreeri ennast kindlasti hiljemalt 14. mail siin lingil. Suvel ja sügisel saab Otto Krameri aias toimuma töötubasid iga kuu. Loe Tallinna linnaaedade kohta linna kodulehelt.

JUUNI

8.juuni kl 18.00 toimub Otto Krameri aias huviliste/aednike koosolek ja ühine töö, nt uute istutuskastide monteerimine ja mullga täitmine.

19.juuni permakultuuri töötuba ja talgud Otto Krameri aias. Rohkem infot aadressilt raili@permakultuur.ee

JUULI

21.juuli kl 18- 20.30(21.00) – Looduspärane aiapidamine. Kastmise, multšimise ja kompost-tee/bokashi tegemise õpituba ja praktikum. Kuidas, mida, millal, milleks…

Kl 18.00-19.00 Jagame tarkust kastmisest, multšimisest ja mulla rikastamisest tööde käigus. Kastame nt kompost-teega, bokashi lahusega.

Kl 19.00-19.30 Korrastame peenrakastide ümbrused umbrohust.

Kl 19.30-19.45 Energiapaus

19.30-20.00 Täidame tühja peenrakasti ja võtame selle ühiskasutusse (või tunneb keegi huvi/vajadust lisakasti järele?) Tarviduse korral aiakuuri katmine kaitseemulsiooniga jm tegevused.

20.00-20.30 Uurime, mis on saanud meie kompostist, lisame uut materjali. Arutleme putukate elu ja elukoha teemadel, ning mis on putukahotell. Mõtisklused aiateemadel – Aktuaalsed küsimused/vastused. Mõtted, soovid, vajadused. Info ja registreerumine: raili@permakultuur.ee

25.juuli avatud talude päeva raames toimub permakultuuri tutvustus ja põhupeenra rajamise töötuba (kl 12.00) Rebasemäel Alaveres (Tuha maaüksus, Anija vald).Talud on avatud kl 10-17.00 Rohkem infot Rebasemäe kohta facebookis ja https://www.avatudtalud.ee/

AUGUST

2. augustil kl 18.00 Põhjala aia külastus Tallinnas. Räägime linnaaiandusest läbi permakultuuri võtme. Kogunemine Põhjala aia juures aadressil Marati 5. Loe Tallinna linnaaedade kohta linna kodulehelt. 20.00 peame tavapärast koosolekut kohapeal ja zoomis https://us04web.zoom.us/j/77769361984?pwd=eHNWY1NlbEtXTDllcEMzM3ltZGpnQT09

6.-7. august koolitus PRAKTILINE PERMAKULTUUR Triinu Gerrini aias Võrumaal. Koolituse teemad : – aianduskogemuste jagamine,- permakultuuri aluspõhimõtted ning nende rakendamine,- aia ilmastikuoludele vastupidavamaks muutmine,- seemned ja nende kogumine,- kihilise ja maasikapeenarde rajamine,- permakultuuri põhimõtted ettevõtluses ja hariduses. Osalustasu 40€, mis sisaldab ka toidukordasid ja pause. Registreerimine ja lisainfo korraldajalt: triinu.guerrin@gmail.com, https://www.facebook.com/triinupermakultuuriaed

14. augustil kl 12.00 Piisonifarmi külastus Põlulas. Tutvume kohaga ja vaatleme, tunnetame, vahetame ideid ja kogemusi ja muidugi räägime permakultuurist ja selle rakendamisest talus kus kombineeritakse looma- ja taimekasvatust. Talus on mesilased, kodulinnud, lambad, Eesti Maakarja veised, piisonid ja 0,5 ha suurune alustav perma-aed. Palun võta kaasa midagi söödavat ühisele lauale! Anna oma tulekust teada saates mail aadressile info@permakultuur.ee!

Vaata täpset asukohta siit

SEPTEMBER

5. september kl 15.00 Toidusalu teemaline loeng ja vaatlus Edeni aias Adilas. Rohkem infot Facebookis https://m.facebook.com/events/885175258784909

Juhised kuidas tulla: https://goo.gl/maps/KVs82SGBTHusZaBw6

9.september kl 18.00 töötuba Otto Krameri aias, Keemia 41, Tallinn. Teemaks pärandseemned ja seemnete kogumine. rohkem infot facebookist https://m.facebook.com/events/271997754746700

30.september kl 18.00-20.00 töötuba Otto Krameri aias, Keemia 41, Tallinn. Teemaks “Sügistööd aias ja peenral”. Rohkem infot ja registreerumine: https://www.facebook.com/events/6042265095844572

OKTOOBER

24. oktoober kl 13.00-16.00 töötuba Otto Krameri aias, Keemia 41 Tallinn. Loeng teemal “Söödavad püsikud”. Räägime ka talikülvist ja sügisesest sibulate istutamisest.

NOVEMBER

7. november 12.00-15.00 töötuba Otto Krameri aias “Sügistööd, ettevalmistus talveks” Kogume veel lehti, katame istutuskastid, täidame komposti, et kevadel juba oma toodetud mulda saaks sõeluda. Tühjendame veenõu ja paneme aia talveks valmis. Osalejatel on võimalus saada aiandus- ja permakultuurialast nõustamist aednikult

21. november kl 12.00-13.30 Eesti Permakultuuriühingu üldkoosolek online. Kutsed ja link tulevad liikmetele maili teel.