2024
2. märtsil kl 15:30-18:30 EPÜ Üldkoosolek kohvikus Ateljee, Pargi 13, Jõgeva. Liikmetele saadame kutse mailile.
6. aprillil kell 10.00 Kartul oma aiast ja Vanaema aia talgupäev
Iga kevadine kartulipanek ja sügisene ülesvõtt maal vanavanemate, vanemate, sõprade või sugulaste juures on siiani meeles paljudel. Samas oleme jõudnud sinnamaale, kus kartuli kasvatamine polegi enam meie põline oskus. Vanavanemad on linna kolinud, kartulipõllud muru alla külvatud ja vaikselt on meist saamas makaroni- ja riisirahvas.
- Räägime kartuli pärandsortidest, nende kasvatamisest ja säilitamisest ning kasutamisest köögis.
- Toome välja erinevad kartulikasvatuse meetodid, nende head ja vead.
- Haigused ja kahjurid kartulipõllul.
- Seemnekartuli valimine ja säilitamine.
- Vanaema aias kasvab ja on säilitamisel üle 35 erineva kartuli pärandsordi, millest paljud on kogutud üle Eesti põliste oma tarbeks kartulikasvatajate käest. Neid kõiki on võimalus õppepäeval näha.
- Maitsva lõuna erinevatest Vanaema aia kartulisortidest valmistab meile Mehhiko kokk-kunstnik Leno Morfin.
- Õppepäeva lõppedes on võimalus osa võtta Vanaema aia talgupäevast.
20.-21.juulil Avatud Talude päev – Olemari, Piisonifarm
Piisonifarmis – järjekordne vestlus- ja aruteluõhtu Piisonifarmis. Mõttekeerutaja avaldame niipea kui persoon on tagasi Eestis ja kinnitab kuupäeva.
27. või 28. juulil Piisonifarmis niitmise ja vikati hooldamise õpituba, niitmise nipid, niiduse kasutamine.
Vikatiga niitmine – see on sportlik ja keskkonnasõbralik tegevus. Kui niitmine on miski, mille oled unustanud või pole seda seni proovinud, on nüüd võimalus tuletada meelde soikunud oskust või proovida kätt täiesti uue oskuse omandamisel. Kui sul seisab vana vikat hooldamata ja kasutult, siis võta kaasa – me kutsume sind 28.juulil Piisonifarmi (link) vikati töökorda seadmist ja niitmist meelde tuletama, õppima, proovima, harjutama… Tarkusi jagab meie oma, Euroopa parim, Alo Unt.
Alustame kell 11 ning oleme tegevuses ca kolm tundi. Muuhulgas püüame leida lahendusi niidetud heina kasutamiseks ka siis, kui puuduvad loomad, kellele seda toiduks oleks vaja.
Peale õppe- ja praktilist osa saab keha kinnitada, tutvuda Piisoni salooni/Piisonifarmiga ning farmi toodetega (saab proovida ja kaasa soetada).
(Üritus jäi ära)
9.-11.augustil – Festival Popi talu/Saaremaal. Edasihoidlik Elu-Talgu-pidu.
13. augustil kl 17 – Õpituba Keava aias. Vesi on ressurss – see on elu! Räägime sademe- ja kastmisvee kogumise ning kasutamise võimalustest. Rajame kogumissüsteemi.
15. augustil – Õpituba Keava aias kl 17. Erinevad kompostimise liigid – kiirkompost, kuumkompost, külmkompost, räägime lahti, mida tähendab aeroobne/anaeroobne, selgitme kuidas need protsessid toimuvad. Misasi on vermikompost? Teeme ühe vermikompostri.
15. augustil – vestlus- ja aruteluõhtu Piisonifarmis. Mõttelõngaveeretajaks – Tiit Maran
23. augustil Õpituba Keava aias kl 17. Teemaks, mis on söödav hekk? Arutleme, kuidas seda rajada, mida on selleks võimalik kasutada? Rajame söödava heki.
16. september Maailmakoristuspäev 2024: Elurikkuse aias.
21. septembril toimus “Kasumlik toidukasvatus = majandus + mullaviljakus + elurikkus” õppepäev Iain Tolhurst´iga Sakus.
Õppepäeval saadi teada:
- Kuidas toimib köögiviljatalu, kus hooaja lõpuks jäävad plussi nii talunik, mullaviljakus kui ka looduslik mitmekesisus;
- Kuidas planeerida külvikordi, et taimed oleksid terved ja mullaviljakus säiliks;
- Mis on agrometsandus ja kuidas siduda see köögiviljakasvatusega mullaviljakuse ja elurikkuse tõstmiseks;
- Kuidas luua taimekasvatuseks vajalikud väetised oma talus ilma kariloomadeta;
- Kuidas siduda kattekultuuride kasvatamine köögiviljakasvatusega;
- Kuidas elurikkuse soodustamine aitab saada rohkem saaki.
Tolhurst Organic talus kasvatatakse maheköögivilju ja maasikaid. Iain Tolhurst, kes on valdkonnas tegutsenud 40 aastat, on Inglismaal tuntud kui maheaianduse pioneer ning ta on raamatu “Growing Green: Organic Techniques for a Sustainable Future” kaasautor. Ta on teerajaja mulla tervist parendavate tehnikate kasutamisel. Talus integreeritakse haljasväetised, puiduhakke tootmine ja kasutamine, vähendatud maaharimine ja elurikkuse ribad toimivaks tervikuks.
2023
Jaanuar
15.01 kl 10.00-17.00 Tootmisaia koolitus Türi raamatukogus. Juhendaja Stefan Gernert (Saksamaa) räägib tootmisaia planeerimisest ja õpetab, kuidas koostada külviplaani, kuidas alustada, millist sisendit vaja jne. Loengul on eestikeelne tõlge. Osalustasu 75 EUR (sisaldab lõunat ja kohvi/tee pause). Rohkem infot ja registreerumine siin.
Veebruar
19.02 kl 12:00-16:00 Eesti permakultuuriühingu üldkoosolek Khordongi Ühingu ruumides, aadressil Khordongi, Umbusi küla, 48026, Põltsamaa vald Jõgevamaa, Google Maps link. Liikmetele saadetakse kutse maili teel 05.02.
Märts
04.03 kl 11:00-16:00 Permakultuuri aia kujundamise seminar (osa koolituste seeriast), korraldavad MTÜ Eikellegimaa ja Mükoriisa aiad. Pilet 15 EUR. Registreeru siin.
11.03 kl 10:00-15:00 Seemnefestival Jõgeval, Muru 3, Jõgeva Alevik. EPÜ juhatuse liikmed räägivad permakultuurist, loeng “Permakultuur pakub nutikaid lahendusi”, loeng salvestati.
Aprill
9. aprillil talgud Mõisaveskil Uue-Karistel : Toidu kasvatamine võib olla oluliselt… – Mõisaveski paradiisiaed | Facebook
15.04 ONE WORLD – Heategevuslik maailmapidu Fotografiskas. Korraldab Little Bridge Foundation .Päevane Roheseminar on tasuta, õhtune pidu on tasuline. Piletitulu läheb täies mahus MTÜ Little Bridge Foundation tegevuse toetuseks, et luua arengumaadesse loodust hoidev ja jätkusuutlik heategevus-süsteem.
17-23.04 MULD ON KULD teemanädal Tallinnas, korraldab Kopli 93.
22.04 Permakultuuri aia kujundamise koolitus. Krundi analüüs ja mõõtkava. Vaatlemine ja skitseerimine õues. Tasuline. Korraldavad MTÜ Eikellegimaa ja Mükoriisa aiad.
22-24.04 kolmel päeval kl 07:00-08:00 Austraalia Permakultuurikonverentsi raames on võimalik osaleda Zoomi töötubades mida juhib Morag Gamble. Tasuta (või tee annetus) aga registreerumine on vajalik. Loe lisa siin.
23.04 kl 12:00-17:00 Permakultuur- Toidu kasvatamine heinapallidel koolitus Viljandimaal, Karjasoo külas. Tasuline. Rohkem infot siin: (10) Permakultuur: Toidu kasvatamine heinapallidel | Facebook
28-30.04 Teoreetlise bioloogia kevadkool “Taasta/umise teooria” kutsub osa saama – Tartu Ülikooli Maastike elurikkuse töörühm Kirnas. Osalustasu 30 EUR.
30.04 kl 9.45 Tootmisaia koolitus Uue-Karistel Viljandimaal. Juhendajad Jaana Nõu, Peeter Putnik ja Stefan Gernert (Zoomis) . Võimalus jääda lõkkeõhtule. Osalejate arv on piiratud. Tasuline. Registreeru siin!
Mai
See kevad-suvi toimuvad mitmed lühikoolitused Tallinna Rohepealinna projekti raames. Õpivisiidid Tallinna aedadesse kevad-suvi 2023 | Tallinn
02.05 (T) Mustjõe gümnaasiumi õppeaed (Paldiski mnt 83) algusega kell 16 (u 1,5h)- Kaevamisvaba aed kui võimalus saada vähema vaevaga paremat saaki
Õpivisiiti juhendab permakultuuri praktik Jaana Nõu.
04.05 (N) Väike-Õismäe aed (Järveotsa 2a haljasala, Haaberstis) algusega kell 17.30 (u 1,5h) – Mulla kasvatamine ja kompostimise erinevad võimalused
Õpivisiiti juhendab permakultuuri praktik Jaana Nõu.
06.05(L) Tallinna Vaba Waldorfkool “Wahva hoov” (Tuulemaa 12) kell 10.30-13.30 – Toidusalu rajamine mesilastele
Loengu ja praktilise töötoa viib läbi permakultuuri ja mesinduse spetsialist Jaana Nõu.
13.05 Praktiline õppepäev Piisonifarmis Põlulas. Kordame üle mulla kasvatamise ja kompostimise erinevad võimalused nii teoorias kui praktikas (Bokashi, vermikompost,18-päeva kompost). Kogunemine kl 10.45. Alustame päeva kell 11. Kell 13.30-14.30 lõunapaus. Jätkame 14.30-17. Õppepäeva hind 35 € (sisaldab toitlustust). Lastele oma programm ja tegevused. Päeva lõpus saunavõimalus ning mõtisklushetked. Registreerumisega, kuna kohti on piiratult. Korraldab EPÜ koostöös Piisonifarmiga.
13.05 Permakultuuri aia kujundamise koolitus Unistused ja probleemid aias. Mulla jälgimine ja mulla loomise töötuba (kompostid, biosüsi jm). Tasuline. Korraldavad MTÜ Eikellegimaa ja Mükoriisa aiad.
18.05-08.06 Veebikoolituste seeria neljapäeviti Permaculture, Regenerative Design and earth Repair for the Great Turning , juhendab Penny Liningston. Rohkem infot ja registreerumine siin.
20.05 Võilillefestival Kihlepas Pärnumaal, täpne kava on veel koostamisel aga oleme korraldajatega kokku leppinud, et EPÜ liikmete grupp on osalemas. Korraldab Eassalu-Neitsi Külaselts .
20.05 toimub Kivistiku talukohas jutuvestmisfestivali “Ööbikuööd”, mille raames toimub väike matk, kus räägitakse lugusid meie metsade lindudest ja pärast seda pisike kontsert. Üritus on tasuta. Rohkem infot: info@draakonjadelfiin.ee
Juuni
08.-21.06 Permaculture Design Course ehk PDC Soomes, Laitikkalas, loe lisa siit
10.06 Toidusalu koolitus (inglise keeles) Soomes, Salmenrannan tila (Laitila). Juhendaja Joel Ronsenberg. Osalustasu 85 EUR, loe lisa siit.
17.06 Permakultuuri aia kujundamise koolitus, tsoneerimine, sissejuhatus toidusalu teemasse. Taimede paljundamise töötuba. Tasuline. Korraldavad MTÜ Eikellegimaa ja Mükoriisa aiad
Juuli
8.07 Permakultuuri aia kujundamise koolitus. Aias asuvad servad/ääred. Pajuvitstest peenraäärte punumise töötuba. Tasuline. Korraldavad MTÜ Eikellegimaa ja Mükoriisa aiad
15.07 Biogaasi tegemise töötuba Soomes, Laitikkalas, loe lisa siit.
15-16.07 Avatud Talude Päev teeme permapeenart Harjumaal Alaveres Rebasemäe talus, avatud on ka Olemari talu Jõgevamaal, Eikellegimaa Võrumaal ja paljud teised talud.
22.07 Biosöe töötuba Soomes, Laitikkalas, loe lisa siit.
22.07 kl 11:00-18:00 Kompostkäimla ehitamise töötuba ja PDC õppekohaga tutvumine Piisonifarmis. Registreeru siin.
29.07 kl 11:00-14:00 kohakülastus Elurikkuse aeda Alaveres Harjumaal. Avatud kohvik ja võimalus kaasa osta aiasaadusi. Korraldab EPÜ. Registreeru Facebookis! Kaasa sularaha!
30.07 kl 12.00-17.00 Tootmisaia koolituse neljas õppepäev. Registreeru siin! Korraldab EPÜ. Tasuline. Leia sündmus ka Facebookis.
August
3.08 kl 11:00-18:00 Kompostkäimla ehitamise töötuba jätkub Piisonifarmis, juhendab Ole Hütt. Rohkem infot Facebookis.
2-6.08 Permakultuurifestival Portugalis, EPÜ liikmed on oodatud osalema. Piletiga üritus, rohkem infot siit.
12-13.08 Dr. Elisabet Sahtourise seminar Evolutsiooni uus lugu – läbi koostöö küpsemise suunas Hundiallikal. Tasuline. Loe lisa Facebookist või www.gaiaakadeemia.ee/sahtoris
12.08 Permakultuuri aia kujundamise koolitus. Aia ruumi ja reljeefi kujundamine. Kõrgusjoonte mõõtmise töötuba. Tasuline. Korraldavad MTÜ Eikellegimaa ja Mükoriisa aiad
26.08 kl 11:00-20:00 PDC õppekohaga tutvumine Piisonifarmis, ettevalmistustööd, vabatahtlikud on oodatud kaasa lööma, abilisi nälga ei jäeta. Registreeru info@permakultuur.ee
September
6.09 Ääreefekt – kuidas seda aias tööle panna – Pirita-Kose lasteaia õppeaed (Kose tee 58) algusega kell 16.30 (u 1,5h). Juhendab Jaana Nõu
7.09 Seemnelaeka külvitund – seemnete kogumine ja seemnesäilitus. Laagna raamatukogu Seemnelaegas (Võru 11) algusega kell 17.00 (u 1,5h). Juhendab Jaana Nõu.
8.09 kl 18:00 Komposti ja mulla teemaline töötuba Kristiine aias Tallinnas. Juhendab Jaana Nõu.
9-20.09 Permakultuuri Disaini koolitus (PDC) 72 tundi, üle pika aja jälle Eestis, õpetajad Cathrine Dolleris Taanist ja Marian Nummert ning Sven Aluste Eestist. Tasuline koolitus, rohkem infot leiad lehelt PDC 2023. Välisõpetaja Eestisse toomist toetab Erasmus+.
16.09 Permakultuuri aia kujundamise koolitus. Puude ja teiste taimede paigutus. Puude istutamise töötuba. Tasuline. Korraldavad MTÜ Eikellegimaa ja Mükoriisa aiad
26.09 Jäätmed ja jäätmevaba linnaruum. Vormsi lasteaia õppeaed (Vormsi 1) algusega kell 17.00 (u 1,5h). Juhendab Jaana Nõu
Oktoober
14.10 Popi Ürdiaia külastus Saaremaal. Popi on tärkav LAND keskus . Vaata asukohta ja loe talu tegemistest lähemalt siit. Registreeru maili teel info@permakultuur.ee .
10.10 Toidusalu, lehtede kasutus aias ja söödavate seente kasvatamine õppeaias. Vaba Waldorfkooli Wahva hoov (Tuulemaa 12) algusega kell 17.30 (u 1,5h). EPÜ poolt juhendab Jaana Nõu
14.10 Permakultuuri aia kujundamise koolitus. Aia kontseptsiooni loomine ja plaani loomine. Seemned ja seened. Tasuline. Korraldavad MTÜ Eikellegimaa ja Mükoriisa aiad
21. 10 Seemnekasvatus ja säilitamine. Erinevad looduspärase aiapidamise viisid. Juhendab Tiia Morfin (toimumiskoht selgitamisel)
November
04.11 Toidusalu koolitus Mõisaveski paradiisiaias ja Uue-Kariste rahvamajas. Juhendab Jaana Nõu
11.11 Trendikad mitmeaastased köögiviljad loeng Linnataru stuudios Põhjala tehases. Juhendaja Henna Jämsä Soomest. Loeng on inglise keeles ja tasuline.
11.11 Permakultuuri aia kujundamise koolitus. Uute ideede genereerimine ja täpsema plaani loomine. Toidusalu saagi kasutamise töötuba. Tasuline. Korraldavad MTÜ Eikellegimaa ja Mükoriisa aiad
18.11 Linnaaianduse kogemuspäev 2023 Nordic Hotel Forumis 12.00-18.00 Rohkem infot FBs
25.11 kl 12.00-16.00 toimub Arukülas Männiku tee 24A EPÜ 2024 aasta eelarve ja tegevuskava töögrupi kohtumine. Palun anda oma tulekust teada info@permakultuur.ee
Detsember
9.12 Permakultuuri aia kujundamise koolitus. Tööde esitlused ja arutelu ja tähistamine! Korraldavad MTÜ Eikellegimaa ja Mükoriisa aiad
2022
EPÜ arenguhüpet ettevalmistava KÜSK projekti raames aprillist juuli lõpuni toimuvad igal esmaspäeval kohtumised zoomis või füüsiliselt (vahel pühapäeviti).
21.aprill kl 18.00-19.30 Inspiratsiooniõhtu Zoomis. Meile räägib permakultuuriekspert Catherine Dolleris. Teemadeks on Taani permakultuuriühingu töökorraldus, permakultuuri õpetamine , LAND võrgustik jm info mis võiks Eesti permakultuuriühingu arendamisele kaasa aidata. Saada oma osalemissoov mailile info@permakultuur.ee. Loengut rahastab KÜSK.
28.aprill kl 18.00-19.30 Inspiratsiooniõhtu nr 2 Zoomis. Meile räägib permakultuuriekspert Catherine Dolleris. Jätkame sealt kus eelmine kord pooleli jäi. Saada oma osalemissoov mailile info@permakultuur.ee . EPÜ arenguhüppeks ettevalmistavat projekti rahastab KÜSK.
30. aprill kl 11.00-23.00, biosöe ja peenarde tegemise talgud ja tähistamine lõkke ääres. Mõisaveski,Uue Karitse, Viljandimaa. Rohkem infot ja registreerumine Doodlis või maili teel: raili@permakultuur.ee.
14. -15. mai EPÜ liikmete Üldkoosolek ja Dragon Dreaming Põlulas. EPÜ arenguhüppeks ettevalmistavat projekti rahastab KÜSK. Kutse ja ajakava saadetakse ühingu liikmetele e-maili teel.
14.-15. mai toimub Lilleorus praktiline koolitus-töötuba kogenud Ukraina permakultuuri praktik Volodymyr Rozum juhendamisel, kes on ühtlasi ka “Rozumi soojade peenarde” tehnika autor. Koolitus on vene keeles, eesti keelse tõlkega. Pilet 80 eurot (40 eurot 1 päev). Käsitletavate teemadest lähemalt ja registreerumine Lilleoru kodulehel.
21-22. mai toimub Toidusalu festival Võrumaal. Korraldajaks on MTÜ Eikellegimaa ja infot leiab nende kodulehelt.
29.mai kl 13.00 Õppevisiit ja talgud Sakus Harjumaal. Tutvume Reeli Ungersoni permakultuuriprojketiga ja saame osa tema teadmistest ja töövõtetest läbi praktilise töö. Oslaejatele pakutakse talgusuppi. Aadress: Saku vald, Üksnurme küla, Kristjani. Kohaletuleku juhised: https://goo.gl/maps/dVNcTzGeXYa3Z9LC7
17. juuli kl 12.00-16.30 Kohakülastus Kiige tallu Neemi külas Saaremaal. Noorperemees Indrek näitab meile oma permakultuuriaeda, toidusalu, ometehtud pille ja suurt heinamaa laburinti mille läbimine võtab pool kuni poolteist tundi. Koguneme kl 12-st ja alustame ühise piknikuga, palun võtke midagi näksimist ühisele lauale. Indreku tegemisi sai näha ka maahommikus. Talu asub kohe Mihkel Ranna dendraariumi kõrval. kl 17.00 -18.00 Külastame Reomäe Skiita kloostri aeda ja mesilat. Rohkem infot ja registreerumine ivi@permakultuur.ee, vaata ka üritust Facebookis.
18.juuli kl 11.00 külastame Tiiduniidi pähkliaeda Käesla külas, lõunatame Lümanda söögimajas ja kl 14.00 külastame Tõlluste mõisa ravimtaimeaeda (ekskursioon maksab 2 eurot). Rohkem infot ja registreerumine ivi@permakultuur.ee, vaata ka üritust Facebookis.
31.juuli kl 12.00 (kogunemine 11.45) kohakülastus Kivistiku talukohta, Vahessaare küla, Elva vald, Tartumaa. Alustame taimekollaži töötoaga (1h), osalejate arv on piiratud niiet osaleda soovijad peavad kindlasti eelnevalt registreeruma. Järgneb lõuna ja kohaga tutvumine, fantaasiaküllaste illustratsioonidega näitus “Tavaliste taimede tarkus” ja luulematkarada “Luulerästa sünd”(1km). Orienteeruvalt kl 15.00 suundume Oleviku tallu– taastava põllumajanduse talu Otepää kõrgustikus, Söödi, Vana-Otepää küla, Valgamaa. Tutvume talu elanikega ja selasete töövõtetega, õhtustame ning tähistame KÜSK arenguhüpet ettevalmistava projekti lõpetamist. Nagu ikka palume teil kaasa võtta midagi ühisele lauale. Täpsed asukohad kaardil leiad siit.
4.-7. august Põhjamaade Permakultuurifestival Soomes, Kurki ökokülas. Rohkem infot Facebookist. Piletiga üritus.
24. septembril toimub sügislaat Mihkli talumuuseumisse Saaremaal. Lisaks toimub EPÜ liikmete toel arutelu teemadel permakultuur ja pärandseemned. Rohkem infot Facebookist Mihklilaat Vikil 2022 (facebook.com)
7. oktoober kl 10.00-21.00 IMPACT DAY Põhjala tehases. Impact Day on Baltikumi suurim mõju ja jätkusuutliku ettevõtluse festival mis toob kokku inimesed, kes soovivad tegutseda, et elu meie ümber oleks parem. Rohkem infot ürituse kodulehelt või Facebookist. Piletiga üritus
8. oktoobril toimub Koela talumuuseumis Läänemaal sügislaat, kus EPÜ esindajatel on plaanis kohtuda LAND-keskust luua soovijatega. https://messid.ee/koela-talumuuseumi-sugislaat/
15.oktoobril toimub ÖktooberFest Esna mõisas Järvamaal. Tutvustatkse, mis on toimumas kogukondade maastikul, toimuvad loengud ja laat. Rohkem infot Facebookis. Üritus on piletiga. Korraldab Eesti Ökokogukondade Ühendus.
30.oktoober kl 9.45-17.00 Tootmisaia koolitus Viljandimaal. Juhendaja Stefan Gernert (Saksamaa) räägib tootmisaia põhimõttest ja toimimisviisidest. Kuidas alustada, millist sisendit vaja jne. Loengul on eestikeelne tõlge. Registreeru siin. Osalejate arv on piiratud, osalustasu 75 eurot. Koolitust toetab Matogard. GRUPP ON TÄITUNUD!
2021
Siin jagame erinevaid permakultuuriteemalisi ja teemaga haakuvaid üritusi, talguid, koolitusi. EPÜ korraldatavad õppevisiidid on üldjuhul tasuta. Töötoad Otto Krameri aias toimuvad koostöös Tallinna Linna ja Kristiine Linnaosavalitsusega.
MAI
1.-2. mai Võlumetsa ja toidusalu rajamise talgud Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskuses. Jätk eelmise kevade toidusalude koolitusele mida ka EPÜ kodulehel tutvustasime. Lisainfot siit.
8.mail kl 10.00-16.00 Lilleoru aiatalgud, rohkem infot Lilleoru kodulehel
15. mail kl 13.00-20.00 Peenarde rajamine ja talgud Otto Krameri aias aadressil Keemia 41, Kristiine. Korraldab Eesti Permakultuuriühing (EPÜ). Korraga võib koguneda 10 inimest niiet registreeri ennast kindlasti hiljemalt 14. mail siin lingil. Suvel ja sügisel saab Otto Krameri aias toimuma töötubasid iga kuu. Loe Tallinna linnaaedade kohta linna kodulehelt.
JUUNI
8.juuni kl 18.00 toimub Otto Krameri aias huviliste/aednike koosolek ja ühine töö, nt uute istutuskastide monteerimine ja mullga täitmine.
19.juuni permakultuuri töötuba ja talgud Otto Krameri aias. Rohkem infot aadressilt raili@permakultuur.ee
JUULI
21.juuli kl 18- 20.30(21.00) – Looduspärane aiapidamine. Kastmise, multšimise ja kompost-tee/bokashi tegemise õpituba ja praktikum. Kuidas, mida, millal, milleks…
Kl 18.00-19.00 Jagame tarkust kastmisest, multšimisest ja mulla rikastamisest tööde käigus. Kastame nt kompost-teega, bokashi lahusega.
Kl 19.00-19.30 Korrastame peenrakastide ümbrused umbrohust.
Kl 19.30-19.45 Energiapaus
19.30-20.00 Täidame tühja peenrakasti ja võtame selle ühiskasutusse (või tunneb keegi huvi/vajadust lisakasti järele?) Tarviduse korral aiakuuri katmine kaitseemulsiooniga jm tegevused.
20.00-20.30 Uurime, mis on saanud meie kompostist, lisame uut materjali. Arutleme putukate elu ja elukoha teemadel, ning mis on putukahotell. Mõtisklused aiateemadel – Aktuaalsed küsimused/vastused. Mõtted, soovid, vajadused. Info ja registreerumine: raili@permakultuur.ee
25.juuli avatud talude päeva raames toimub permakultuuri tutvustus ja põhupeenra rajamise töötuba (kl 12.00) Rebasemäel Alaveres (Tuha maaüksus, Anija vald).Talud on avatud kl 10-17.00 Rohkem infot Rebasemäe kohta facebookis ja https://www.avatudtalud.ee/
AUGUST
2. augustil kl 18.00 Põhjala aia külastus Tallinnas. Räägime linnaaiandusest läbi permakultuuri võtme. Kogunemine Põhjala aia juures aadressil Marati 5. Loe Tallinna linnaaedade kohta linna kodulehelt. 20.00 peame tavapärast koosolekut kohapeal ja zoomis https://us04web.zoom.us/j/77769361984?pwd=eHNWY1NlbEtXTDllcEMzM3ltZGpnQT09
6.-7. august koolitus PRAKTILINE PERMAKULTUUR Triinu Gerrini aias Võrumaal. Koolituse teemad : – aianduskogemuste jagamine,- permakultuuri aluspõhimõtted ning nende rakendamine,- aia ilmastikuoludele vastupidavamaks muutmine,- seemned ja nende kogumine,- kihilise ja maasikapeenarde rajamine,- permakultuuri põhimõtted ettevõtluses ja hariduses. Osalustasu 40€, mis sisaldab ka toidukordasid ja pause. Registreerimine ja lisainfo korraldajalt: triinu.guerrin@gmail.com, https://www.facebook.com/triinupermakultuuriaed
14. augustil kl 12.00 Piisonifarmi külastus Põlulas. Tutvume kohaga ja vaatleme, tunnetame, vahetame ideid ja kogemusi ja muidugi räägime permakultuurist ja selle rakendamisest talus kus kombineeritakse looma- ja taimekasvatust. Talus on mesilased, kodulinnud, lambad, Eesti Maakarja veised, piisonid ja 0,5 ha suurune alustav perma-aed. Palun võta kaasa midagi söödavat ühisele lauale! Anna oma tulekust teada saates mail aadressile info@permakultuur.ee!
Vaata täpset asukohta siit
SEPTEMBER
5. september kl 15.00 Toidusalu teemaline loeng ja vaatlus Edeni aias Adilas. Rohkem infot Facebookis https://m.facebook.com/events/885175258784909
Juhised kuidas tulla: https://goo.gl/maps/KVs82SGBTHusZaBw6
9.september kl 18.00 töötuba Otto Krameri aias, Keemia 41, Tallinn. Teemaks pärandseemned ja seemnete kogumine. rohkem infot facebookist https://m.facebook.com/events/271997754746700
30.september kl 18.00-20.00 töötuba Otto Krameri aias, Keemia 41, Tallinn. Teemaks “Sügistööd aias ja peenral”. Rohkem infot ja registreerumine: https://www.facebook.com/events/6042265095844572
OKTOOBER
24. oktoober kl 13.00-16.00 töötuba Otto Krameri aias, Keemia 41 Tallinn. Loeng teemal “Söödavad püsikud”. Räägime ka talikülvist ja sügisesest sibulate istutamisest.
NOVEMBER
7. november 12.00-15.00 töötuba Otto Krameri aias “Sügistööd, ettevalmistus talveks” Kogume veel lehti, katame istutuskastid, täidame komposti, et kevadel juba oma toodetud mulda saaks sõeluda. Tühjendame veenõu ja paneme aia talveks valmis. Osalejatel on võimalus saada aiandus- ja permakultuurialast nõustamist aednikult
21. november kl 12.00-13.30 Eesti Permakultuuriühingu üldkoosolek online. Kutsed ja link tulevad liikmetele maili teel.