Kalender

Juhatuse koosolekud toimuvad iga kuu esimesel esmaspäeval kl 20.00 Interneti vahendusel ja on avatud kõigile liikmetele. Kutse saadetakse liikmetele maili teel paar päeva enne koosolekut.

Üritused, väljasõidud, koolitused 2021

Siin jagame erinevaid permakultuuriteemalisi ja teemaga haakuvaid üritusi, talguid, koolitusi. EPÜ korraldatavad õppevisiidid on üldjuhul tasuta. Töötoad Otto Krameri aias toimuvad koostöös Tallinna Linna ja Kristiine Linnaosavalitsusega.

MAI

1.-2. mai Võlumetsa ja toidusalu rajamise talgud Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskuses. Jätk eelmise kevade toidusalude koolitusele mida ka EPÜ kodulehel tutvustasime. Lisainfot siit.

8.mail kl 10.00-16.00 Lilleoru aiatalgud, rohkem infot Lilleoru kodulehel

15. mail kl 13.00-20.00 Peenarde rajamine ja talgud Otto Krameri aias aadressil Keemia 41, Kristiine. Korraldab Eesti Permakultuuriühing (EPÜ). Korraga võib koguneda 10 inimest niiet registreeri ennast kindlasti hiljemalt 14. mail siin lingil. Suvel ja sügisel saab Otto Krameri aias toimuma töötubasid iga kuu. Loe Tallinna linnaaedade kohta linna kodulehelt.

JUUNI

8.juuni kl 18.00 toimub Otto Krameri aias huviliste/aednike koosolek ja ühine töö, nt uute istutuskastide monteerimine ja mullga täitmine.

19.juuni permakultuuri töötuba ja talgud Otto Krameri aias. Rohkem infot aadressilt raili@permakultuur.ee

JUULI

21.juuli kl 18- 20.30(21.00) – Looduspärane aiapidamine. Kastmise, multšimise ja kompost-tee/bokashi tegemise õpituba ja praktikum. Kuidas, mida, millal, milleks…

Kl 18.00-19.00 Jagame tarkust kastmisest, multšimisest ja mulla rikastamisest tööde käigus. Kastame nt kompost-teega, bokashi lahusega.

Kl 19.00-19.30 Korrastame peenrakastide ümbrused umbrohust.

Kl 19.30-19.45 Energiapaus

19.30-20.00 Täidame tühja peenrakasti ja võtame selle ühiskasutusse (või tunneb keegi huvi/vajadust lisakasti järele?) Tarviduse korral aiakuuri katmine kaitseemulsiooniga jm tegevused.

20.00-20.30 Uurime, mis on saanud meie kompostist, lisame uut materjali. Arutleme putukate elu ja elukoha teemadel, ning mis on putukahotell. Mõtisklused aiateemadel – Aktuaalsed küsimused/vastused. Mõtted, soovid, vajadused. Info ja registreerumine: raili@permakultuur.ee

25.juuli avatud talude päeva raames toimub permakultuuri tutvustus ja põhupeenra rajamise töötuba (kl 12.00) Rebasemäel Alaveres (Tuha maaüksus, Anija vald).Talud on avatud kl 10-17.00 Rohkem infot Rebasemäe kohta facebookis ja https://www.avatudtalud.ee/

AUGUST

2. augusti õhtul Põhjala aia külastus Tallinnas. Kellaaeg täpsustamisel. Räägime linnaaiandusest läbi permakultuuri võtme. Kogunemine Põhjala aia juures aadressil Marati 5. Loe Tallinna linnaaedade kohta linna kodulehelt. 20.00 peame tavapärast koosolekut kohapeal ja zoomis.

14 august kl 12.00 Piisonifarmi külastus Põlulas. Tutvume kohaga ja vaatleme, tunnetame, vahetame ideid ja kogemusi ja muidugi räägime permakultuurist ja selle rakendamisest talus kus kombineeritakse looma- ja taimekasvatust. Talus on mesilased, kodulinnud, lambad, Eesti Maakarja veised, piisonid ja 0,5 ha suurune alustav perma-aed . Anna oma huvist teada saates mail aadressile info@permakultuur.ee! kuupäev võib muutuda.

21.august töötuba Otto Krameri aias (kuupäev võib muutuda)

SEPTEMBER

Õppevisiit Triinu Guerrini aeda Võrumaal. Anna oma huvist teada saates mail aadressile info@permakultuur.ee ja leiame loodetavasti kõigile sobiva kuupäeva.

töötuba Otto Krameri aias

OKTOOBER

töötuba Otto Krameri aias

NOVEMBER

töötuba Otto Krameri aias